O názvech

2aneb Všechno špatně

 

 

 

 

Zima podzim se blíží, takže napětí stoupá a vydání třetí knížky/ první z českého prostředí se chystá – jakože doopravdy chystá. Dneska mi paní redaktorka poslala rukopis po stylistické korektuře a musím se pochválit, protože se nahrazovalo a škrtalo mnohem míň než u Nebezpečné lásky a Nepřítele. Takže jsem co? Dobrá! Tedy – lepší! 🙂

Anebo mám jinou korektorku.

(Ale doufám v to první.)

Začala se ale řešit další věc. Docela důležitá. Dobře, hodně důležitá. Název. Asi víte (a pokud jste nevěděli, teď už to víte), že s názvy mám problém. Nemám názvy, které by byly vhodné pro trh. Malí kluci vousy nenosí se změnili na Nebezpečnou lásku, Nepřítel nepřítele na Nepřítele mého nepřítele (to nebylo tak zlý), a tak jsem tušila, že Vzlétnout neprojde snadno, pokud vůbec.

A dnes to přišlo. Porada ohledně názvu. Zavládla všeobecná panika, kterou jsem ještě umocňovala tím, že jsem při telefonu s Prahou tvrdila, že do pěti minut něco vymyslím, a pak jsem volala na Moravu, že jako ať proboha něco vymyslej. A pak jsem volala o pomoc na sociálních sítích, odkud jsem dostala hromadu tipů a skvělých nápadů, namátkou:

Chladna z rána
Zmrzlinové léto
Zmrzlé léto Markéty Mrázové
Léto s Marvinem
Zmrzlá romance
Chladná jen na dotek
Ojíněné léto

A k tomu jsem cpala vlastní:

Až do nebe
Jak sbalit vidláka
Do oblak
Věčně zmrzlá

Potila jsem se až na zadku, a výsledek?

Pffffffff, ne. Vypadá to, že neumím vymýšlet názvy. Tedy ty své, protože název pro cizí knížku jsem vymyslela skoro levou zadní.

No, uvidíme. Je to na pánech ředitelích, a hned, jak bude definitivně rozhodnuto, budu tady a dám vám vědět 😉

Vaše komentáře:

Napsat komentář